Jag har en trehjuling som jag kan trampa runt på. Men det är enklare att bara springa medan man sitter. Farbror Patrik har skruvat på en pinne och vill att jag ska trampa hela tiden, men det vill inte jag.
Nu är jag så lång att jag kan hålla mig i handtaget i bilen. Mamma och pappa måste hjälpa mig att fälla ner det bara, men det gör de om man ber snällt.
I mitt rum så har jag ett fönster. Ibland när man vill titta ut så klättrar jag upp på elementet med min stol. Sedan kan man ta ett steg upp på fönsterbrädan och spana. Spännande!
När vi är och hälsar på pappas mormor och morfar, Ingegerd och Arne, så brukar jag passa på att låna Ingegerds rullator. Den är rolig. Man kan klättra på den, köra runt med den och busa! Något av det roligaste man kan göra är att åka med när Ingegerd kör.
Pappa och mamma skulle handla kläder häromdagen. Då snurrade de på en ställning med tröjorn och jag sprang med. När de slutade snurra så hittade jag inte ut längre. Tur att pappa hittade mig!